Latviski
Marron_2

Наши лошади

Img_2843

Īriss

Ar šo zirgu ir saistāmi zirgu fanu kluba „Īriss” pirmsākumi.

Reiz Īrisu Dainai Ventai uzdāvināja kaimiņš, un Daina izveidoja zirgu „nomas punktu” ar iespēju cilvēkiem iepazīties ar zirgiem, dodoties izjādēs pie dabas. Īriss vizināja cilvēkus gan mežā, gan arī gar jūras krastu, un reizi gadā pēdējā maija svētdienā priecēja bērnus, vizinot tos pajūgā Bērnu svētkos Ziemeļblāzmā. Tā nu mazais, bet neatlaidīgais Īriss – zirgs ar stipru un spēcīgu raksturu, līdera īpašībām un labestību izpelnījās, ka par godu viņam nosaucām stalli.

Īriss pie mums dzīvoja vairāk kā  25 gadus. Tomēr mēs nezinām nedz Īrisa dzimšanas datumu, nedz arī viņa vecākus. Šī neziņa par precīziem Īrisa izcelšanās apstākļiem un vecumu padara šo zirgu vēl burvīgāku un nedaudz noslēpumainu.

Neskatoties uz savu cienījamo vecumu, Īriss vienmēr bija ļoti enerģisks un aktīvs, zirgu barā viņam bija svarīga loma un pie sāniem vienmēr kāda simpātiska ķēve. Kaut arī izjādes laikā Īriss kā jau dzimis līderis vienmēr tiecās būt pirmais, un citus zirgus tik viegli garām sev nelaida, Īriss bija uzticams un drošs kompanjons izjādēs ar bērniem, kuri ir tik drosmīgi kāpt mugurā šim lieliskajam un pieredzes bagātajam zirgam un baudīt tā sniegto atpūtu. Bērnībā gūtā trauma liedza Īrisam doties izjādēs ar visiem jātgribētājiem, tomēr ik pa laikam Īriss izvizināja arī kādu daiļā dzimuma pārstāvi.

Īriss ir mūsu staļļa „vizītkarte”. Diemžēl Īrisiņš šobrīd dus citos medību laukos. Mēs ar viņu ļoti lepojamies un ar mīlestību atceramies ik dienu!

Img_3489__large_

Florence

Sludinājumā atradām ,ka Lietuvā var nopirkt zirgus lētāk no gaļas kombināta cena 1kg/1ls. Braucam ar mērķi nopirkt braucamo zirgu,kurš droši var vilkt ratus pa pilsētu.Statījām miesniekam savas vēlmes ,ko mēs vēlamies atrast. Ieejot viņa stallī kur stāv zirgi ,kā govis piesietas ķēdē -mēslos līdz ausīm un priekšā siens ,baro un baro lai tik resnāki. Gribējās raudāt un pateikt viņam dažus labus vārdus,bet saņēmāmies un sapratām ka neko darīt nevaram,bet vienu dzīvību izglābsim. Budžets mums nebija liels ,un rādīja tik tos mazākos tievākos -izvēle bija liela 28 zirgi .Teicu lai izved ārā šo itkā balto zirgu-ķēvīte maza augumā,bet apaļa. Enerģiski izgāja ārā no malas izskatījās ar velmi mukt prom vienalga kur,bet nepalikt ne minūti ilgāk.Viņa uzreiz sāka vārtīties,vārtījās jo šis cēlais dzīvnieks bija aplipis ar mēsliem -astē nebija skaistas krēpes ,bet gad mēsli kuri krēpes izveidoja pa drediem. Dibens brūns ar biezu mēslu kārtu,vienīgā tīrā vieta bija mugura.Piesēja viņš viņu pie koka ,un vel parādīja visādus nabaga brīnumus,bet ne viens nelīdzinājās viņai. Nolēmām vest viņu mājās. Parasti vedot zirgu treilerī rodas problēmas ,jo ne vienmēr zirgs iet labprātīgi treilerī. Bet viņa mani pagrūda malā iekāpa treilerī un nostājās kā miets - viņas purnā pateikt ved mani prom.
 Kad atvedām viņu ,viņa nevēlējās kāpt āra no treilera.Tikai pēc pāris minūtēm ,kad saprata ka vairs nav tur ,bet gan tālu prom tad tik izkāpa. Satraukusies vēroja apkārtni ,bet ātri vien nomierinājās.Ļāva sevi sakopt  ,pacietīgi stāvēja ,jo līdz pat ādai mēsli bija pieķērušies un smakoja viņa ļoti.Peldoties bieži un atrodoties ganībās atguvās ātri. Vārdiņš viņai nebija un nosaucām viņu saulainās Itālijas pilsētas vārdā-Florence.

 Mūsu plānotais ratu zirgs ,nevelk ratus ,bet uz Florences var izbaudīt izjādi gan lieli ,gan mazi.
Nosvērta ,mierīga ,bet ar enerģisku soli cēli izvizinās ik vienu gribētāju.Stipro dzimuma pārstāvis uz viņas var sajusties kā princis balta zirgā. Florence ir prasmīga skolotāja bērniem un pieaugušajiem treniņu laukumā. Un īsta cīnītāja sacensību arēnā.Piedalās lekšanas sacensībās un cīnās pa godalgotajām vietām.Ar Florenci pirmo reiz zirgu  sacensībās startēja  meitene Paula- kura ir ar īpašām vajadzībām. Pateicoties Florencei ir sapratusi ka vēlās veidot savu sporta karjeru jāšanas sportā-un iespējams ka mums ir vel viens paraolimpietis.

 

Img_2448

Siga

Siga ir Latvijas ģenētisko resursu ķēve , vienkāršāk būtu teikt Latvijas šķirnes zirgs.Bet viņa nav standarta Latvijas bērītis ,jo daba viņai ir dāvājusi zeltainu apmatojumu. Bet ne tikai zeltainu apmatojumu,bet arī zelta sirsniņu. Savas dzīves laikā ir apmācījusi ļoti daudz bērnus un pieaugušos.Startējusi sacensībās cīnoties pa godalgām un ,protams,atvedusi balvas uz  mājām. Bet dzīve iet uz priekšu ,kā arī gadi un no vecuma mums neaizbēgt. Sigai bija laiks atvadīties no sporta karjeras un pāriet mierīgākā slodze ,un no Līgatnes doties prom. Sigai iet 20 gads ,bet šī dāma ir tik enerģiska un pilna ar spēku ,ka izvizinās Jūs gar jūras krastu ar lielu sparu.Paklausīgi klausīs katrai Jūsu komandai bez liekas piepūles . Siga ir pats galvenākais nomas zirgs ,kura pārsvarā iet tikai mierīgās izjādēs gar jūru ,bet ja gadās jātnieks ar iemaņām labprāt paskrietu ar viņu  gar jūras krastu.Pa retam dodas uz treniņu laukumu, pamāca mazos bērnus lekšanas iemaņu apgūšanā. Sigai ļoti patīk lekt un ar lielāko prieku uzies uz šķērsli un parādīs kā vaig lekt. 

Img_9220

Eira

Eira ir dzimusi un uzaugusi Vecāķu stallī. Viņa ir kā īsts Latvijas bērītis ,izteikti brūnā krāsā ar ogļu melnām krēpēm un skaistām četrām  melnām ''zeķēm''  ,nav ne viena baltuma,kas parasti zirgiem ,mēdz būt pierītē.Viņas ķermeņa uzbūve ir tuvu ideālajam ,ļoti labi novērtēta un saņēmusi augstas atzīmes,kā vaislas ķēve.Tu  ir pamanījuši arī vīriešu pārstāvji un vienmēr viņu kāds aplidos un būs stalts zirgs blakus . Eira ir pasaulē laidusi divas meitiņas un vienu puiku.Savas sievietes uzdevumu ir izpildījusi un miers ar bērniem ,jo jāveido ir sporta karjera.Spēcīga rakstura ar lielu ego ,ar stipru nostāju ko vēlas. Vāja rakstura cilvēkus izmanto un neklausa -ciena tik tādus kuriem ir mugurkauls.Bet kad pašai labs garastāvoklis ,kurš viņai pārsvarā ir- būs ļoti labs treniņu kompanjons .Eiras darbos ietilpst trenēt cilvēkus treniņu laukumā un sagatavot uz sacensībām. 2013.gada sāka startēt sacensībās līdz 60cm kuros jūtas ļoti ērti. Eiras konta jau ir 3 ''zelta medaļas'' un vairākas godalgas. Izteiktas līdera tieksmes mīl ātrumu un it īpaši ātruma maršrutus. Tikai un vienīgi dēļ sava ātruma un velmes skriet, Eira reti dodas izjādēs gar jūru ,tikai tāpēc ka reti gadās atbilstošs jātnieks kurš spētu viņu savaldīt un izbaudīt viņas ātrumu.